Tachlovický trojúhelník 2003

Na podzim 2003 jsme se s Koronerem zůčastnili srazu veteránů a částečně i závodu na akci nazvané Tachlovický trojúhelník. Sjelo se tu hodně přes sto různých historických aut i motocyklů všech možných značek a věkových kategorií. Kromě Koronera tu bylo i spousta dalších známých vozidel - Pavlíkův Beer-up, Burákova Ája, Firestarterův Navy, Ondrova Hajtra, Alvův Hillman no a mnoho dalších. Akce byla oficiální, což znamenalo také to, že se musel platit vstupní poplatek. Kromě toho, že jsem nechal poprvé Koronera na odiv široké veřejnosti, řekl jsem si, že se zůčastníme i závodu. Takže jsme se přihlásili. Bohužel jsme si zvolili příliš pomalou rychlostní kategorii. Start se opozdil asi o tři hodiny oproti plánu, což už samo o sobě v parném dni nebylo nijak příjemné. Když jsme konečně stáli na startovní čáře a byli odmávnuti, popohnal jsem Koronera do úvodního stoupání asi 3 km dlouhé trati. Brzy se však ukázalo, že průměrná rychlost 40, kterou jsme se měli řídit, je pro tak rychlé a výkonné vozidlo, jako je 1201ka, naprosto neúnosná. V praxi to znamenalo, že mě to asi po kilometru přestalo bavit. Přidupl jsem tedy plyn, předjel po cestě 4 dříve odstartovavší vehikly a s kvílením pneumatik projel cílem. Na druhé kolo už jsem neměl nervy (kvůli požáru blízké stodoly se zpozdilo o další 2 hodiny) a jeli jsme pryč. Později jsem se od Ondry dozvěděl, že kdybych si byl zvolil rychlostní průměr 60km/h, odchýlil bych se od ideálního času o pouhé 3 vteřiny...