PRVNÍ SRAZ!!  
V pátek a sobotu 12. - 13. května 2000 se uskutečnil první sraz Oktávií, Spartaků a STWéček, organizovaný přes internet. Zůčastnilo se ho devět aut. Dva Spartaky (Bořek a Vítek), 5 oktávek (Klimas, Gizmo, Yarnie, Roman...) a 2 stejšny (TomSek a samozřejmě JÁ). Po dlouhé jízdě jsme se všichni sešli na parkovišti v Havlíčkově Brodě a poté, už za tmy, jsme se vydali do asi 10 kilometrů vzdáleného kempu. Přes noc jsme se samozřejmě skousli v hospodě a druhý den proběhlo velké focení a pak spanilá jízda v koloně a na světlech zpátky do Havlíčkova Brodu. Počasí bylo naprosto skvělé a organizace perfektní (a tady musím veřejně pochválit Klimase a Gizma) a proto se celá akce neobyčejně povedla. Celkem se jí zůčastnilo asi 30 lidí a pes.


Údaje o naší jízdě na sraz:
Počet ujetých kilometrů tam a zpátky: 354
Počet členů posádky ve stejšnu: 4 + hromada plechu
Počet spotřebovaných litrů phm: 28,5
Průměrná spotřeba paliva: 8(!) litrů / 100 km
Maximální dosažená rychlost: 115 km/h


Jak jste si mohli přečíst, v autě jsme byli čtyři - Já, Jirka řečený Čert z Dobřichovic, Sru a David Pietschmann ze Severních Čech. Kromě toho jsme vezli 2 blatníky, kompletní sadu oken do stejšna včetně čelního a hlavně celý levý bok, přivázaný na zahrádce na střeše. I přesto, že byl stejšn poměrně dost naložený, upaloval neuvěřitelnou stovkou! Z Prahy jsme vyjeli v malé koloně, protože se na mojí výzvu přidaly ještě 2 oktávky a jeden Spartak. Do Havlíčkova Brodu jsme šťastně dojeli asi po dvou a půl hodinách jízdy. Na parkovišti nás už očekával Klimas s bandou (Gizmo a spol.), největší gól byl při představování a to slova: "Ahoj kluci. Jsem Gizmův táta". Za necelou půlhodinku se přiřítila ještě bláznivá parta z Moravy (TomSek s kvííílením gum stejšna nešetřil) a byli jsme kompletní.
Do kempu jsme dorazili za tmy a samozřejmě jsme okamžitě začali okupovat nejbližší lokál. Protože nás bylo opravdu hodně (kolem třiceti), Klimas a tlupa dalších se vydali do další hospy s tím, že my za nimi příjdem. Bohužel jsme je už nenašli a proto jsme chlastali na dvě bandy. Spojili jsme se až asi ve tři ráno, když se odpadlická skupina vrátila. Poté jsme se propili skrz hospodu, až nás nakonec museli vyhodit (asi ve čtyři). Druhý den ráno (spíš v poledne), se rozběhla burza všech krámů, které sebou kdo přivezl a spousta dílů změnila majitele. Konečně jsem si mohl ze střechy sundat ten odporný plechový spojler. Pak jsme auta postavili k rybníku a začalo velké focení. Prostředí i vozidla byly velice fotogenické, nepochybuji že Klimas z některých fotek udělá pozadí pod Windows a dá je k downloadu na svojí stránku. Je ale pravda, že všechna auta se vešla do záběru jen z několika míst, tudíž všichni budou mít víceméně stejné fotky. Ale nevadí.
Kolem druhé hodiny odpolední jsme se konečně vydali na velké defilé po silinici zpátky do Havlíčkova Brodu a pohled na 9 veteránů s okřídleným šípem s rozsvícenými světly, jedoucích v koloně byl velice impozantní. Cestou z nás několik řidičů opravdu nevěřilo, nejvíc ti, co nás předjížděli :o). V Havlíčkově Brodě jsme celou akci ukončili a vydali se zpátky domů do různých koutů republiky. Zpátky v Praze jsme byli o půl páté.
Celá akce šla až neuvěřitelně hladce a nálada byla naprosto vynikající. Doufám, že příštího srazu se zúčastní všichni tito lidé a snad i spousta dalších.