Tato stránka začala vznikat v březnu roku 2000 jako malý nesmělý pokus tehdy ještě na školním serveru. Od začátku jí celou píšu ručně bez HTML editoru, pouze v Notepadu a snažím se o pokud možno co největší čistotu kódu. Po nějaké době se web stal docela populárním, ale vzhledem k okolnostem nebyl mezi 19. 9. 2001 a 7. 11. 2002 vůbec aktualizován. Pak musel být přesunut na novou adresu. Od té doby se jeho rozsah zhruba zšestijnásobil. Trošku se změnila grafická podoba, ale podstatně se zlepšilo to, co není vidět - vnitřní engine a ovládání. S tím, jak se postupně propracovávám HTML a Javascriptem, přibyla spousta nových efektů a vnitřní struktura se značně zjednodušila.

Stránka je v jazyce HTML 4.0. Používá zatím jen pár Java Scriptů v1.2 (ankety, počítadlo, obslužný panel nahoře a drobnosti), ve Fóru je použito MySQL a PHP. Při posledním checksumu (18. 5. 2004) zabírala 58 MB/1600 souborů - z toho 204 HTML dokumentů, 104 dokumentů PHP, 156 obrázků ve formátu GIF, 1057 obrázků JPG a 79 dalších pomocných souborů.

O struktuře
Stránka je rozdělena do 14 sekcí, ke všem je přístup z ovládacího panelu nahoře. Artwork obsahuje kreslené obrázky (i moje vlastní), které se týkají automobilů 1200-1202, technické výkresy, rozhovory, fotomontáže, modýlky a další detaily, které obohacují celkový obsah webu a přitom se nehodí do jiných kategorií. Je to taková směska.
Zajímavosti naproti tomu obsahují to hlavní, o co se stránky podobného charakteru opírají - totiž fotogalerii. Jsou to jak dobové, tak současné fotky. Dávám sem naprostou většinu obrázků, které se mi podaří najít ve starých časopisech, nebo sám nafotím. Podstatnou část z nich tvoří ty, které mi příjdou od vás. Nikdy sem nestahuji fotky z cizích stránek.
Veškeré reakce, týkající se vzhledu nebo obsahu stránky, umisťuji do kolonky Odezvy. Všechny reakce jsou e-mailové.
Odkazy: lidí, zabývajících se veterány je spousta a mnoho jich má i své vlastní stránky. Ty nejzajímavější najdete pravě v Odkazech. Jsou tu i mailové kontakty.
Ve Filmech a TV je rozsah záběru o dost benevolentnější, sem píšu výskyt veteránských škodovek spousty typů, nejen 1200-1202.
1200-1 a 1202 v datech - tyto dvě rubriky obsahují celkem pečlivě sepsaná technická data těchto aut, ale i popis technických podrobností a zajímavých detailů, stejně jako vývoje, včetně obrázků a fotografií.
Srazy popisují zážitky z těch několika srazů starých škodovek, na kterých jsme byli, včetně obrazové dokumentace, také tu budou upoutávky na připravované akce.
Náhradní díly a celá auta na prodej obsahuje rubrika Burza, původně moje vlastní iniciativa. Nyní je tento link přesměrován na Pedyho spřátelený server Hicos.cz, který byl vytvořen speciálně pro tento účel a je on-line.
Downloadem jsem se snažil stránku trochu oživit, takže tady najdete soubory různých formátů - od obrázků přes programy až po hudbu, vše s tematikou Škoda a vztahem k veteránům.
Fórum funguje na základě enginu Phorum (www.phorum.org), není to v žádném případě chat a dodržuji u něj striktně zaměření na relevantní typy - tedy staré škodovky s motorem vpředu.
Stránka samotná se zabývá pouze typy 1200, 1201 a 1202, nepatří sem tedy například octavie nebo felicie a jsou tu zahrnuty pouze okrajově. Hlavní těžiště tvoří typ 1202 STW, kvůli kterému tento projekt vlastně prvotně vznikl. Optimální grafická konfigurace pro prohlížení stránky je Internet Explorer 5.0 a 17" monitor s rozlišením 800x600 bodů. Stránka používá Frames, což mi můj hlavní HTML konzultant Mihal pořád vyčítá, ale já si myslím, že je to pro ovládání pohodlnější, přestože to má spoustu nevýhod.

Snažil jsem se, aby ovládání bylo co nejméně chaotické a aby vzájemná provázanost podstránek dávala jistý smysl a měla systém. Fotogalerii (Zajímavosti) jsem optimalizoval pro co nejrychlejší načítání. Informace obsažené v odborných článcích jsem se snažil ověřovat z několika různých zdrojů, velmi nápomocná mi byla paní Bečková ze Škoda-auto.

Kromě odkazů, týkajících se veteránů, jich tu naleznete také pár na spřátelené nebo jinak zajímavé stránky. Většinou jsou na úvodní straně. Zvlášť bych chtěl upozornit na stránku Pragy V3S "Syčáka", kterou jsem věnoval autu, se kterým jsem skoro rok jezdil a pak také na Nomads MTB, to je webka cykloklubu (webmaster Mihal).

Prvotním cílem této stránky bylo pochlubit se světu mým novým stejšnem, nyní si ale myslím, že se z toho vyvinul celkem obsáhlý technický informační web. Informací a hlavně fotek je tolik, že už dávno převládly nad původními osobními články o zážitcích s mými auty. Stránku aktualizuji novými soubory průměrně jednou za 5 dní, dolaďování a drobné změny, opravy a vylepšování probíhají nepřetržitě s většinou obdenní aktualizací. Změny jsou povětšinou kosmetické, kdy jsem naposledy něco dodělával můžete vidět na úvodní stránce. Každá podstatnější je zapsaná v sekci Novinky, pokud tam není, nemá smysl ji hledat. Jsem rád, že mi posíláte své fotky a další materiály a podílíte se tak na tvorbě a obsahu této stránky.

Pokud budete s obsahem těchto stránek spokojeni a budou se vám líbit, přidejte prosím odkaz na ně na svůj web. Ikonky k nim najdete o stránku zpátky, banner je v Diskusním fóru. Pokud se Vám obsah nebo forma z jakéhokoliv důvodu nelíbí, napište mi.
Předseda

Zpět