KORONER
(Koronerova černá stránka)


Našel jsem jeden opravdový poklad - Škodu 1201 ve verzi Ambulance/pohřební. Je to speciál, který má prodlouženou karosérii a vzadu sklápěcí dveře. Nepostavilo se jich mnoho, ale hlavně se jich moc nedochovalo. Protože jsem shodou okolností právě sháněl nějaké staré kombi za dosluhující Pusinku, dohodl jsem se s majitelem a auto koupil. Protože je sanitní verze stejná jako pohřební (kterých se vyrobilo údajně asi 50), rozhodl jsem se, že dostane černý lak a do renovace půjde právě jako pohřebák. Proto rovnou dostal bojovou přezdívku Koroner.
Vozidlo je zachovalé, nemá motor a převodovku a má shnilý výfuk. Uvnitř je celé přebastlené, zmizela přepážka i část zadní podlahy a vzadu jsou přidané sedačky. Palubní deska a důležitá věc - strop - jsou ale celkem v pořádku. Řízení je téměř bez vůle. Zvenčí na karosérii chybí pár detailů, jako jsou blinkry a některé chromové díly.


Takhle jsem Koronera objevil. Přední blinkry jsou asi z Multikrávy.

Zadní světýlka jsou z Oktávky ´59.

Tady je perfektně vidět to nejcennější - karosérie, která je o 12cm delší než u běžného STW.

Pod kapotou chybělo srdce, ale během 4 hodinové operace došlo k úspěšné transplantaci. Dárcem byla Pusinka.

Zadní dveře se sklápějí dolů, dvířka na rezervu také.

Díky malým okénkům je vzadu málo světla.

Palubka je přelakovaná, ale pod ní je zachovalý původní lak. Přístroje jsou z oktávky apod.

A pohled zepředu. Chybí kly, ale jinak je to (až na ty blinkry) pěkný pohled.

Toto jsou předběžné fotky, které vznikly ještě před tím, než jsem Koronera koupil. Poté, co mi ho původní majitel přivezl, vznikla rozsáhlá foto- a videodokumentace o zprovozňování, montáži motoru a zkušebních jízdách (celkem 35MB), výběr z ní brzy naleznete na této stránce.