KACHLIČKA OPEN 2010

Jedenáctý ročník srazu klasických aut v kempu u Havlíčkova Brodu.
9. - 11. července 2010


Opět se nám rok s rokem sešel a proto je tu další tradiční sraz starých škodovek a dalších klasických aut v autokempu Kachlička u Havlíčkova Brodu. Pro každoroční účastníky nemusím nic bližšího dodávat, pro ty, co tam s námi ještě nebyli, aspoň pár slov...

Všechno začalo na jaře 2000, kdy jsme po vzájemné dohodě přes internet uspořádali první ročník. Tehdy se ho zúčastnilo 9 aut. Rok na to už jich bylo 26. Počet účastníků každoročně stoupá a je radost sledovat, jak se přidávají stále další a další majitelé starých aut, už dávno nejen škodovek. Zváni jsou se svými vozy všichni vlastníci a provozovatelé automobilů s okřídleným šípem ve znaku, počínaje tudorem a konče embéčkem. Pokud se tedy i Vy chcete zúčastnit, připojte se k nám. Oficiální sraz bude tradičně na parkovišti před obchodním domem Plus v Havlíčkově Brodě, odtud pak jízda v koloně do kempu Kachlička (asi 10km). Termín je v pátek v podvečer, čas 18:00.


Program akce:
Sraz je naprosto bez programu, není nijak organizovaný a nikdo ho nepořádá. Pořádá se vlastně tak nějak sám a vznikl pouze z nutkání setkat se se starými (i novými) přáteli a pokecat o starých autech. Celé setkání je naprosto neoficiální a nikdo ho nezaštiťuje. Přesto (nebo právě proto) si troufám říct, že je to nejoblíbenější akce roku. Přestože sraz vznikl primárně pro staré škodovky, nevyhodíme samozřejmě ani jiná stará auta a jejich majitele.

Kdysi vznikl i Kodex účastníka Kachle (autorem je Pedy). Takže:

1. Neplatí se žádné startovné - kromě abstinentů
2. Sraz je pro auta, která tam přijedou a ne pro nějaké imaginární "mámdomavsuprstavu" - takže žádné kritické kecy o originalitě či neoriginalitě a technickém stavu toho kterého kusu se nepřipouštějí
3. I hajtra bez karosérie, motoru a brzd zůstává hajtrou, pročež její účast je vítána. V praxi to znamená, že může přijet i posádka na samotné páteřové troubě s vmontovaným tryskovým motorem RD-17.
4. Každá snaha o organizaci volného času účastníků je přísně trestána.
5. Jakékoliv protesty je možné podávat, ale nikdo na ně nereaguje.
 


Pro ty, kdo nemohou nebo nestihnou přijet do HB a chtějí se dostavit až přímo do kempu, může posloužit orientační mapka.

Místo srazu u supemarketu Plus v Havlíčkově Brodě na Masarykově ulici najdete na tomto plánku.

Pro pražské účastníky srazu, kteří se chtějí vydat na cestu už v pátek 9. července: předsraz je tradičně u Alvy před barákem na Vidouli (ulice K Fialce, č. p. 1) ve 14 hodin. Poté jedeme do Říčan, k benzínové pumpě, která se nachází na ulici Černokostelecká, na začátku Říčan, když přijedete od Uhříněvsi. Odtud se pak vydáme na cestu do Havlíčkova Brodu. Časy odjezdů z Říčan a z Havlíčkova Brodu závisí na okolnostech a provozu.