III. Classic Škoda weekend
Setkání škodovek v jejich rodišti v Mladé Boleslavi, 7.- 9. května 2004.
Letošního, již třetího víkendu, věnovaného starým poválečným škodovkám, se zúčastnilo opravdu velké množství vozidel. Celkem jich bylo něco kolem čtyřiceti. Sraz byl rozdelen do tří dnů - v pátek přijela většina účastníků do kempu Rumcajs v Jičíně, který byl letos určen za základní tábor. V kempu jsme přespali a ráno se probudili do hlavního dne celého víkendu - soboty. Na devátou hodinu byl určen přesun do 30 km vzdálené Mladé Boleslavi. Přesun byl hromadný a jelo se v koloně, což bývá zpravidla nejpopulárnější součást každého srazu. V Mladé Boleslavi si nás převzala místní Městská policie, která nás eskortovala městem a zajistila nám hladký průjezd většinou křižovatek, které jsme díky tomu mohli projet na červenou. Pak jsme zaparkovali všechna auta na parkovišti před muzeem Škodovky a nechali je na odiv široké veřejnosti. Lidí se kolem sešlo opravdu dost a padala i spousta zvědavých dotazů. Někteří se vydali prohlédnout si muzeum, jiní sbírali síly na nadcházející orientační závod po Českém ráji, do kterého se přihlásilo 30 posádek. V poledne byl závod odstartován. Vyjíždělo se v minutových intervalech. Trasa měřila asi 50 kilometrů a vedla po silnicích 2. a 3. třídy, skrz čtyři kontrolní stanoviště, kde byly na jezdce připraveny vědomostní testy, týkající se historie automobilky Škoda. Cíl závodu byl opět v kempu Rumcajs v Jičíně, kam také všichni nakonec dorazili. V podvečer byly slavnostně vyhlášeny výsledky a až do půlnoci se jedlo, pilo a tancovalo na dobové diskotéce, provozované Pedym. V neděli ráno se postupně jednotlivá auta rozjela k domovům, jako poslední opustil kemp v poledne Koroner.

Celá akce se opět povedla, nálada byla dobrá a organizace také. Kromě několika menších poruch na některých vozidlech nebyly zaznamenány žádné podstatné problémy. Závod proběhl také hladce, i když spousta účastníků bloudila (my jako posádka Koronera jsme toho nabloudili asi nejvíce. Viděli jsme toho daleko víc, než spousta ostatních, včetně jízdy po dálnici, zámku Hrubá skála a dalších zajímavostí. Závod se nám z padesáti potáhl asi na osmdesát kilometrů). Oproti očekávání vyšlo i počasí.

Následuje výběr 22 fotek, které snad atmosféru aspoň trochu vystihují. Celkem jsem udělal 80 fotek. Pokud je někdo chce všechny v rozlišení 1024x768, může si je vyžádat mailem.


Ubytovali jsme se v kempu a přečkali prní noc. Ráno byly starý vergle všude.

Na kdejakém volném plácku stály staré škodovky.

Pak zbývalo sbalit nejdůležitější věci a připravit se na jízdu.

Nastartovat motory a můžeme vyrazit z Jičína do Mladé Boleslavi.

Spanilá jízda v koloně je samozřejmá součást každého pořádného srazu.

Před muzeem škodovky jsme měli rezervované celé parkoviště.

Auta se na něj pěkně vyskládala.

Oktávky, stejšny, spartaky...

Tenhle přijel až ze Slovenska a měl řízení vpravo.

Obdivovatelů se našlo dost a dost.

Pohled přes okno automuzea.

Další fotky